недела, 4 декември, 2022
Реклама

Уапсени „шетачи“ во полициски час

Veles policiski cas

Еден велешанец и двајца неготинчани се уапсени вчера и во текот на ноќта, откако полицијата ги сопрела и утврдила дека се движат за време на полициски час без дозвола.

На сите тројца ќе им биде поднесена соодветна пријава до основното јавно обвинителство.

Agria

Од полицијата информираат дека во Велес во моментов има 86 граѓани со решение за изолација, 12 ма во Кавадарци и 16 во Неготино. Изјава за самоизолација потпишале 42 велешани и по 12 во Кавадарци и Неготино.

Од полицијата велат дека вршат редовни контроликај лицата во изолација и самоизолација и констатирала дека сите ги почитуваат овие мерки.