Реклама

Временска прогноза

Reka Vardar, Veles mart 2023

Во најголемиот дел од земјата денеска ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд. Во текот на дeнот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури се движат од минус 2 до 5, а максималните дневни ќе бидат во интервалот меѓу 5 и 15 Целзиусови степени.

Agria

Можеби ќе ве интересира: