Реклама

(Видео) Совладан мажот кој се обиде да отвори врата во авион и да избоде човек

avion

Маж од американската сојузна држава Масачусетс се обидел да ја отвори вратата на авионот за време на лет на релација Лос Анџелес – Бостон, а потоа со скршена метална лажица се обидел да прободе член на екипажот во вратот.

Zito baner

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот. На него се гледа дека Франциско Северо Торес (33) од Леоминстер е совладан со помош на патниците и уапсен на аеродромот во Бостон, кога авионот на „Јунајтед ерлајнс“ слетал на пистата.

Agria

Тој е обвинет за попречување на летот и обид за нанесување телесна повреда на член на екипажот со опасно оружје, пренесе „АП“.

Патниците го совладаа Торес, кој беше задржан од екипажот, а „Јунајтед ерлајнс“ соопшти дека никој не е повреден во инцидентот.

Доколку биде прогласен за виновен, Торес може да биде осуден на доживотен затвор, наведува „АП“.

Можеби ќе ве интересира: