Реклама

(ФОТО) Вардар со три бода од Велес

Borec Vardar 13

Денеска во Велес, во рамките од 19 коло од Втората македонска фудбалска лига, домашната екипа на Борец забележа пораз од тимот Вардар Скопје и тоа со 0:3.

Zito baner

Натпреварот беше решен во првото полувреме кога гостите преку Жоглев во 29 минута го совлада домашниот голман, а потоа и го зголемат водството преку Јусуфи во 40 минута. Конечниот резултат го постигна Жоглев со неговиот втор гол на нтпреварот во 72 минута.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

И по ова коло Борец останува закован на последната позиција на табелата со само еден освоен бод. Во следното коло во сабота велешани гостуваат во Гевгелија кај екипата на Кожуф

Можеби ќе ве интересира: