Реклама

Шишков со гол од слободен удар го реши дербито во Превалец

Со голот на Шишков Ѓорѓи од слободен удар во 83 минута Вардар Неготино го совлада Превалец на теренот во велешката населба.

Zito baner

Натпреварот изобилуваше со цврсти дуели во кој и двете екипи беа многу мотивирани за добар резултат. Сепак еден гол го реши овој дуел и му го нанесе четвртиот пораз на Превалец во првенството.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Фудбалерите на Превалец во следното коло ги очекува тешко гостување кај четвртопласираната екипа на Големо Коњари.

Можеби ќе ве интересаира: