Реклама

Облачно, со северен ветер

Veles fevruari 2023

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен ветер, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус 6 до 14 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Во Велес умерено облачно со умерен ветер од северен правец дневна температура до 12 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Првиот ден од викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време. Во текот на денот ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе биде во интервал од -5 до 1°C, а дневната од 12 до 18°C.

Можеби ќе ве интересира: