Приведена битолчанка, осомничена за кражба во Велес

Полициски службеници од СВР Велес привеле 20-годишна битолчанка, бидејќи се сомничи дека вчера извршила разбојничка кражби од дом во центарот на градот.Содржината продолжува под рекламата „Денеска (17.03.2023) во 11.45 часот полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода С.К.(20) од Битола. Таа се сомничи дека на 16.03.2023 околу 17.00 часот извршила разбојничка кражба во … Продолжи со читање Приведена битолчанка, осомничена за кражба во Велес