Реклама

Приведени двајца велешани

veles so tabla

Денес во 02:20 часот во Велес, на Штипска клучка, полициски службеници од Мобилната единицата за безбедност на сообраќајот на патиштата ги лишиле од слобода Љ.В.(36) и А.М.(34), двајцата од Велес, кои биле со патничко возило, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Zito baner

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Agria

Можеби ќе ве интересира: