Реклама

Временска прогноза

veles,mart 2023 star most

Утрово во Македонија ќе преовладува студено време, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи во интервал од -7 до 3 степени, а дневната од 3 до 14 степени.

Agria

И во наредните денови не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Можеби ќе ве интересира: