Реклама

(ФОТО+ВИДЕО) Децата од градинката Димче Мирчев и училиштата од Велес го одбележаа денот на шегата

deca gradinka prvi april

По повод 1 Април, Денот на шегата, денес во младинскиот парк деца од градинката Димче Мирчев и сите училиштата од Велес продефилираа со маски на овогодишната Априлијада.

Содржината продолжува под рекламата

Стотица дечиња, со своите оригинални маски и костими од нивните омилени ликови од цртаните филмови,  продефилираа низ главната улица и централниот градски плоштад, каде се одржа и забава со кловнови, музика, игра и смеа за сите учесници.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Еве какo се одвиваше целиот настан:

  • deca gradinka prvi april

Можеби ќе ве интересира: