Реклама

(ВИДЕО) Велешанецот Златаров 15-ти на ЕП во кајак

Македонскиот кајакар, велешанецот Александар Златанов e 15-ти на Европското првенство во кајак спуст за сениори кое се одржува на Матка.

Содржината продолжува под рекламата

Во финална трка, во дисциплината К1, имаше најслаб резултат од сите финалисти со заостанување зад шампионот словенецот Анже Уланкар 3,04 секунди. Второто место го освои Макс Бару од Франција, додека трет беше словенецо Нејц Знидарчич.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во истата дисциплина во која возеше Златаров, Љубомир Спасиќ беше 29, Кристијан Лазаров 33, а Благој Гугинов го освои 39 место. Македонија се покажа како одличен организатор на оваа голема спортска манифестација.

Можеби ќе ве интересира: