Реклама

Прва трка од Ендуро шампионатот на Македонија за 2023 година во Велес

Престојниот викенд, на 27 и 28 мај, традиционално по 13 пат во организација на Мото клубот Мото Велес, а со поддршка од Мотоциклистичката федерација на Македонија ќе се одржи првата трка од државниот Ендуро шампионат за 2023 година.

Содржината продолжува под рекламата

Натпреварувачите во овие два дена ќе возат две трки кои ќе се бодуваат посебно по денови.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Годинешниот шампионат во оваа возбудлива мото дисциплина ќе се одржи на веќе познатата локација на велешкото езеро „Младост“. Најавени се гости од неколку земји а ќе се вози во неколку класи, Е1, Е2, Е3 и Е јуниор.

Можеби ќе ве интересира: