Реклама

Велешанец нудел поткуп на полициски службеници да го ослободат

Велешанец бил уапсен па понудил поткуп од 30 000 денари на полициски службеници за да го ослободат.

Содржината продолжува под рекламата

„Отсекот за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Д.(30) од
Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „давање поткуп“, казниво
по член 358 од Кривичниот законик“, информираа од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На 13.05.2023, тој бил лишен од слобода и при движење кон Полициската станица во Велес на полициските службеници им поудил по 30.000 денари да го ослободат.

Можеби ќе ве интересира: