Реклама

Велешанец физички ја нападнал сопругата

semejno nasilstvo

Велешанец физички ја нападнал својата сопруга. Од СВР Велес информираат дека против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Содржината продолжува под рекламата

„На 22.05.2023, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода В.Т.(46) од Велес затоа што во семејната куќа во Велес физички ја нападнал неговата сопруга“, соопшрија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: