Реклама

Почина Драган Вучиќ

Познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје.

Zito baner

Информацијата ја потврдуваат негови блиски како и наши извори од Институтот за јавно здравје кои тврдат дека причината за смртта се компликации од коронавирусот.

Agria

Драган е роден во Скопје1955. Зад себе остави бројни поп-хитови како што се Свирете ја Зајди зајди, Анѓели ме носат и Кажи ѕвездо. Во 90-тите беше пејач на поп-фолк-групата Кода. Тој ја компонираше песната Make My Day, избрана да ја претставува Македонија на Евровизија 2005.