Реклама

(Видео) Тепачка и пукање на Матка

Попладнево во Матка дошло до пресметка меѓу две групи, а имало и истрел од огнено оружје.

Zito baner

Настанот се случил околу 15 часот кога М.С со уште неколку лица физички ги напднал А.С и А.С, а во расправијата бил испукан и истрел од огнено оружје. Расправијата настанала во врска со движењето на чамците за туристи во правец према пештерата.

Agria

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случајот.

На социјалните мрежи кружи и видео од настанот кој се случи околу 15 часот.