Реклама

Почина пациент од Велес на 58 годишна возраст

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина еден пациент од Велес на 58 годишна возраст кој бил на примен на 12 мај.

Министерот Венко Филипче информираше дека Институтот за јавно здравје во изминатите 24 часа регистрира 26 оздравени, а регистрирани се 30 нови случаи на ковид-19 од вкупно 426 тестирања.

Agria

До сега вкупната бројка на заразаени од коронавирусот во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1792 случаи.