Реклама

Мицкоски: Мерките на владата се класичен поткуп

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска рече дека нема друго објаснување освен дека промовираните мерки на Владата се за поткуп на гласачите пред избори.

“Ова е ништо повеќе од обичен поткуп на граѓаните. Овие пари ги нема и треба да ги задолжиме нашите деца и внуци за власта на Зоран Заев да се обиде да прави поткуп” рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Agria

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју зa Канал 5, рече дека според него со новиот сет економски мерки на Владата предвремените парламентарни избори би можеле да се одложат за септември.

Тој на утрешната лидерска средба очекува разум, трезненост и свесност за реалната состојба бидејќи за една недела имаме 170 новозаболени и десетина починати.