понеделник, 5 декември, 2022
Реклама

Скопјанец фатен на велешка патарина со пиштол без дозвола

pistol vo kola

Велешката полиција уапсила тројца скопјани, кај кои пронашла пиштол без дозвола. Настанот се случил во вторникот, на автопатот Велес – Скопје, на наплатната станица „Отовица“.

Полицијата сопрела возило марка „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски таблички и по претрес на возилото, кај возачот А.Б (26) бил откриен пиштол марка „Берета“ кој го поседувал без дозвола. Во возилото се наоѓале уште двајца сопатници, Р.Ј. (24) и Б.В. (23) и двајцата од Скопје.

Agria

Пиштолот е одземен, а по целосно документирање на случајот полицијата ќе поднесе соодветна пријава.