Реклама

Девет излекувани и 23 новозаболени, нема починати

korona-virus-16.05

Во последните 24 часа регистрирани се девет пациенти кои се излекувани, и 23 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 702 тестови.

Zito baner

По градови, најмногу од заболените се од Скопје-12, следуваат Куманово и Тетово со по 4, Прилеп -2, и еден заболен е регистриран во Неготино. Со ова вкупниот број на заболени од коронавирусот во земјава достигна 1921.

Agria

Истовремено не е регистриран ниту еден смртен случај.