Реклама

Две тепачки во Велес за време на полициски час

tepacki_grupni

Синоќа во Велес за време на полициски час била пријавена физичка пресметка по претходна расправија.

Во текот на вчерашниот ден, околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.(34), сите од Велес.

Agria

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Исто така на 24.05.2020 околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Рудник во дворот од семејната куќа, Ж.Ф.(31) од Скопје, по претходна расправија, бил нападнат од В.Н.(58). Истиот ден околу 19.50 часот во СВР Велес, В.Н.(58) од Скопје дека во дворот од семејната куќа во село Рудник бил физички нападнат од К.Ф.(57) и неговиот син Ж.Ф.(31).

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.