вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Моника Ристеска крвнички претепана од својат татко

Активистката Моника Ристеска (Конопова) на својот фејсбук профил објави вознемирувачки фотографии, на кои се гледа нејзиното крваво лице. Таа напиша дека вечерва ја претепал нејзиниот татко, кој бил во алкохолизирана состојба и, според неа, се обидел да ја убие.

Блиски пријатели на Моника со кои Батали.нет контактираше, велат дека кога вечерва ја слушнале по телефон, девојката била многу исплашена и вознемирена. Велат дека таа во моментов се наоѓа во болница, каде што и се санираат повредите.

Agria

Моника Ристеска во јавноста е позната и како “девојката со џоинтот”. Таа е гласен поборник за легализација на марихуана, а за видео кое го објави на социјалните мрежи на кое јавно пушеше марихуана, беше осудена на затворска казна. Моника Ристеска е дипломиран новинар и магистер по филмска продукција.