Реклама

По три недели, пронајдено исчезнато лице

Selo Raec

Пронајден е 35-годишниот В.С. од кавадаречкото село Раец, кој три недели се водеше за исчезнат. Во полициската станица во Кавадарци сестрата на исчезнатиот вчера пријавила дека пред два дена, околу 15 часот тој бил пронајден.

Zito baner

„На 27.05.2020 год. во  Полициската станица Кавадарци Л.С.(38) од с. Раец – кавадаречко, пријави дека, на 26.05.2020 год. околу 15.00 часот бил пронајден нејзиниот брат В.С.(35) од с.Раец, кој на ден 07.05.2020 год. е пријавен како исчезнат“, соопштија од СВР Велес.

Agria