Реклама

Пет пациенти починаа од коронавирус во последните 24 часа, меѓу нив и осуммесечно бебе

Infektivna klinika Skopje naslovna

Петмина починати пациенти од коронавирус се регистрирани во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Регистрирани се 35 новозаразени, од кои најмногу, 22-ца се од Скопје. Во Велес денеска нема новоинфицирани.

Zito baner

Министерството за здравство објави дека оздравени се 19 пациенти, од кои еден велешанец.

Agria