Реклама

(ОФИЦИЈАЛНО) 180 новозаразени, 11 оздравени е денешниот биланс во последните 24 часа

Infektivna klinika Skopje naslovna

Рекордни 180 нови регистрирани со коронавирус во земјава од вкупно 1272 тестирања. Ова денес го објави министерот за здравство Венко Филипче.

Zito baner

– Скопје 109
– Куманово 26
– Дебар 1
– Штип 15
– Тетово 12
– Струга 1
– Велес 1
– Битола 1
– Охрид 1
– Гостивар 8
– Гевгелија 2
– Валандово 1
– Свети Николе 1
– Неготино 1

Agria