Реклама

Нови 127 заразени, во Велес нема нови случаи на коронавирус

Infektivna klinika Skopje naslovna

Министерот Венко Филичпе ја информира јавноста дека во последните 24 часа се направени вкупно 702 тестирања, а регистрани се 127 нови случаи на коронавирусот.

Zito baner

На клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Куманово на 70 години, хоспитализиран на 4 јуни и двајца од Скопје, пациент на возраст од 62 години, хоспитализиран од 5 јуни и пациент на возраст од 78 години, хоспитализиран на 2 јуни.

Agria

Институтот за јавно здравје регистрира седум оздравени пациенти.