Реклама

(ФОТО) Вчерашното невреме направи пустош во велешко Горно Оризари

steti orizari

Вчерашното невреме кое го зафати Велес и велешко направи големи штети во земјоделието во село Горно Оризари. Жителите велеат дека ова голем удар за нив и дека се што работеле цела година, сега им паѓа во вода.

„Голем дел од бостанот и јачменот се уништени, фала му на Господ што невремето не траеше долго. Имам штети и на лозов насад. Ова ни е единствен извор на егзистенција”, вели Имран Хоџиќ земјоделец од велешко Оризари.

Agria

Метереолизите најавуваат невреме и во текот на денешниот ден.