Реклама

Разбојници во близина на Велес под закана со пиштол ограбиле мигранти

grabez

Двајца мигранти од Авганистан завчеравечер пријавиле во велешката полиција дека две лица ги нападнале и ги ограбиле, одземајќи им пари.

Zito baner

Според нивната приказна, додека мигрантите се движеле по автопатот Градско – Велес, во близина на велешкото село Каласлари, едно од лицата им понудило да ги одвезе до граница за сума од 200 евра и тие прифатиле.

Agria

Кога Авганистанците влегле во возилото, дошло уште едно лице и по кратко возење застанале и физички ги нападнале, по што им се заканиле со пиштол и им ги одзеле парите.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Вести од иста категорија: