Разбојници во близина на Велес под закана со пиштол ограбиле мигранти

Двајца мигранти од Авганистан завчеравечер пријавиле во велешката полиција дека две лица ги нападнале и ги ограбиле, одземајќи им пари. Според нивната приказна, додека мигрантите се движеле по автопатот Градско – Велес, во близина на велешкото село Каласлари, едно од лицата им понудило да ги одвезе до граница за сума од 200 евра и тие … Продолжи со читање Разбојници во близина на Велес под закана со пиштол ограбиле мигранти