Заев: Здраво е за ДУИ малку да оди во опозиција

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на вчерашната емисија на Клик Плус на ТВ 21, рече дека кампањата на ДУИ е популистички чекор, кој е опсеан со оптимизам. „Како основоположник на концептот ‘едно општество за сите’, сметам дека ова е популистички чекор, опсеан со национализам. Ништо повеќе нема во тоа, исклучиво е заради партиско – популистички … Продолжи со читање Заев: Здраво е за ДУИ малку да оди во опозиција