Реклама

Загина 19 годишно момче во тешка сообраќајка

policija-mk

Околу 1 часот по полноќ се случила тешка сообраќајна незгода во Прилеп, во близина на бензинската пумпа „Лукоил“.

Zito baner

Возило од марка „хјундаи“ кое било управувано од 19-годишниот А.Ј. кое од засега непозната причина излетало од патот и се превртело. Возачот на пат кон болница им подлегнал на повредите.

Agria

Во тешката несреќа која се случила во Прилеп е повредена и 19-годишна девојка која му била сопатничка на починатото момче во возилото.

Можеби ќе ве интересира: