Загина 19 годишно момче во тешка сообраќајка

Околу 1 часот по полноќ се случила тешка сообраќајна незгода во Прилеп, во близина на бензинската пумпа „Лукоил“. Возило од марка „хјундаи“ кое било управувано од 19-годишниот А.Ј. кое од засега непозната причина излетало од патот и се превртело. Возачот на пат кон болница им подлегнал на повредите. Во тешката несреќа која се случила во … Продолжи со читање Загина 19 годишно момче во тешка сообраќајка