Реклама

Се намалува бројот и на заразени и на починати од коронавирус

Srbija korona

Бројката на зарзени од Ковид 19 денеска опадна. 101 случај на позитивни на вирусот регистрира Институтот за јавно здравје. Накмногу и денес се од Скопје 57, Тетово 19,Куманово 13, Штип три, Ресен и Битола по два случаи и Велес, Гостивар, Охрид, Дебар и Струга по еден нов случај на коронавирус.

Zito baner

Институтот за јавно здравје регистрира 22 оздравени пациенти и тоа од Скопје 11, Тетово 10 и Велес еден пациент.

Agria

Починати се 5 лица, еден од Скопје, двајца пациенти од Куманово, еден пациент од Струга и еден од Гостивар.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5106, бројката на оздравени пациенти е 1926, на починати е 238, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2942.

Поврзани вести: