Реклама

ФИЛИПЧЕ: ПАТНИКОТ КОЈ ДЕНЕСКА ПРИСТИГНА ОД ГЕРМАНИЈА НЕМА КОРОНАВИРУС

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот Фејсбук профил објави дека патникот кој денеска пристигна од Германија е негативен на тестот за коронавирус. Патниците кои биле во негова близина, а кои беа задржани во изолација на скопскиот аеродром, се пуштени дома.

Zito baner