Шоу бизнис

ПРИЈАТЕЛОТ ПРОЗБОРЕ: Принцот Хари се откажа од кралската титула, а сега е откриено ШТО МУ ПАЃА ТЕШКО, а има врска со него! (ФОТО)

princ-hari1

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл одлучија да се повлечат од сите кралски должности и својот живот да го водат на поинаков начин. Нивната одлука ја шокираше и британската и светската јавност, која со недели не престанува да зборува за овој пар. Двајцата официјално ќе ги завршат сите кралски …

Прочитај повеќе

КЕТИ ПЕРИ СО МЕСЕЦИ ЈА КРИЕЛА БРЕМЕНОСТА! Ќе се породи на лето, а важно и е само ЕДНО! (ФОТО)

katy-perry1-2

Пејачката Кети Пери на крајот на најновиот спот открива дека е во блажена состојба, со што јавноста и тоа како ја шокираше. По се изгледа дека таа со месеци ја криела бременоста и летово би требало да се породи, наведуваат странските медиуми. Само неколку минути откако спотот е прикажан, таа …

Прочитај повеќе

Стравична снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која играше со Џорџ Клуни го згрози светот

vanesa-markez3

Застрашувачка снимка на која се гледа моментот кога полицијата ја убива актерката Ванеса Маркез во август 2018 година, се појави во медиумите и предизвика бурни реакции во јавноста. Трагичната случка се случи во август 2018 година, а убиената Ванеса е позната по улогата во серијата „ЕР“, во која играше со …

Прочитај повеќе