Спорт

Teкстилец до врв ја наполни мрежата на Борец

tekstilec-borec-rakomet-24

Уште еден висок пораз забележаа ракометарите на Борец. На гостувањето во Штип, Текстилец беше подобар од Борец со 38:14. Убедливиот триумф на штипјани беше најавен уште по првото полувреме кое Текстилец го доби со 16:7. Содржината продолжува под рекламата Екипата на Текстилец немаше многу проблеми за да дојде до посакуваните …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Тале Трајков со два еврогола го реши Росоман

Borec Rosoman

Повратникот во редовите на Борец, Тале Трајков на првиот натпревар одигран по скоро две години на стадионот „Зоран Паунов“ постигна два ефектни гола со кои ја обезбеди победата против Росоман.Содржината продолжува под рекламата Во натпревар во кој потполно доминараше домашниот состав, гостите од Росоман, можеа да си заминат со повеќе …

Прочитај повеќе

Фуриозен старт на Бисинов Фруитленд, декласирана екипата на Кичево

Bisinov prva pobeda

Екипата на Бисинов Фруитлед пред својата публика ја имаше првата победа во прволигашката конкуренција откако убедливо славеше над екипата на Кичево со 42-19. Ивица Илиев беше најдобриот на теренот кој го предводеше тимот на Бисинов Фрутленд со 11 постигнати гола, а кај гостите од Кичево 9 гола постигна Стефановски. г …

Прочитај повеќе

Бисинов Фруитленд го пречекува Кичево, Борец гостува во Штип

Bisinov Radovis prijatelska

На програмата викендов е закажано второто коло од Првата ракометна лига. Во негоекипата на Бисинов Фруитленд ќе го одигра првиот првенствен натпревар против екипата на Кичево.Содржината продолжува под рекламата Велешани на дело ќе можат да ги видат силите на амбициозниот велешки клуб кој најавува атак за влез во Супер лигата. …

Прочитај повеќе

Росоман му гостува на Борец, Превалец ќе ја пречека Марена

Prevalec Marena

Утре ќе се одигра третото коло од Третата фудбалска лига – Југ, а велешките екипи, Борец и Превалец ќе ги бијат битките на домашен терен.Содржината продолжува под рекламата Борец ќе проба да се врати на победничките патеки по минатонеделното реми во Лажани. На стадионот „Зорана Паунов“ ќе гостува екипата на …

Прочитај повеќе

Победнички старт за Превалец, Борец се лизна во Лажани

Pitu Guli Prevalec sezona 23-24

Со победа на гостински терен во Крушево против екипата на Питу Гули, фудбалерите на Превалец победнички ја започнаа сезоната во Третата фудбалска лига- Југ. Содржината продолжува под рекламата На тешкиот терен во Крушево гостите од Велес беа подобри и заслужено ги освоија трите бода. Стрелци на головите за Превалец беа …

Прочитај повеќе

Кајакарите Крисијан Лазаров и Ангел Станкоски со златни медали од третиот „Дрински маратон“

Treti drinski maraton

Продолжува успешната сезона на Кристијан Лазаров. Откако стана шампион на Европскиот куп во кајак спуст на дива вода за 2023 година, и државен првак во категоријата К-2 за јуниори 500 метри, тој денес освои нов златен медал на „Дрински маратон“ кој се одржа во Бајина башта, Србија во категоријата јуниори.Содржината …

Прочитај повеќе

Младите ракометари на Борец декласирани од Драчево

Borec Dracevo sezona 23-24

Екипата на Драчево која минатата сезона играше бараж за влез во Супер ракометната лига го декласираше младиот состав на Борец во Велес, со резултат 19:54. Содржината продолжува под рекламата Победникот беше решен уште по првиот дел кога гостите водеа со 16 гола разлика, 25:9, а потоа се беше формалност.Содржината продолжува …

Прочитај повеќе

Борец гостува во Лажани, Превалец во Крушево

Prevalec Pitu Guli 2022

Во Третата фудбалска лига – Југ, денес ќе се одигра второто коло. Сите пет натпревари ќе се одиграат со почеток од 15 часот.Содржината продолжува под рекламата Лидерот на табелата, екипата на Борец, по убедливата победа над Бучин минатата недела, денес на гостински терен во село Лажани ќе ги одмери силите …

Прочитај повеќе

Викендов стартуваат возбудувањата во Првата ракометна лига

Bisinov Frutlend zasiluvanja

Со натпреварите од првото коло, викендов започнува новата сезона од Првата ракометна лига. Во ова натпреварување настапуваат двете велешки екипи Борец и Бисинов Фруитленд.Содржината продолжува под рекламата Екипата на Бисинов Фрутленд влегува засилено во новата сезона, а за таа цел за клубот потпишаа седум ракометари од кои повеќето се велешани. Амбициите …

Прочитај повеќе