Домашен

И Мартолци исклучен од натпреварувањето во ОФС Велес

На едно коло до крајот на Општинската фудбалска лига – Велес, од натпреварувањето е исклучена и екипата на Мартолци поради непојавување на два последователни натпревари. Текстот продолжува под рекламата Резултати: Башкими – Тополка 4:1, Младост – Форца Нова 2:5, Согле – Бабуна 0:3 (службено поради исклучување на домашниот тим), Богомила …

Прочитај повеќе

Превалец го совлада Росоман и заврши како второпласиран во лигата

Prevalec Rosoman

Фудбалерите на Превалец со триумф на д Росоман со резултат 1:0 го завршија настапот во Третата фудбалска лига – Југ. Со оваа победа Превалец го престигна тимот на Росоман и се искачи на втората позиција.Текстот продолжува под рекламата Стрелец на победоносниот гол за Превалец беше Сашко Кочов во 75 минута …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Борец ја освои Третата фудбалска лига – Југ

Borec Shampioni

Фудбалерите на Борец со победата над Локомотива од Градско со резултат 6:0, ја завери титулата во Третата фудбалска лига – Југ и обезбеди пласман во бражот за влез во Втората фудбалска лига, а ги испрати гостите од Градско во понизок ранг на натпреварување.Текстот продолжува под рекламата Резултатот го отвори Александар …

Прочитај повеќе

Бисинов Фруитленд четврти на кадетскиот турнир од Ф4, Панче Ристовски најдобар стрелец на турнирот

Kadeti Bisinov Fruitlend

Кадетската екипа на Бисинов Фруитленд завршија на четвртото место на кадетскиот турнир од Ф4 што се одржуваше во салата во Автокоманда во Скопје. Во борбата за третото место во неизвесен и изедначен дуел загубија од Струга со 35:33.Текстот продолжува под рекламата Претходно, во полуфиналниот дуел против екипата на Еурофарм Пелистер …

Прочитај повеќе

Велешанецот Aнгелче Петрушев шести на ЕП во кајак

Angel Petrusev Varsava

Велешкиот кајакар кој ги брани боите на Македонија, Ангелче Петрушев имаше фантастичен настап на Европското првенство на диви води, што се одржува на во Љубљана. Тој настапи во дисциплината К1 мажи, во кој имаше вкупно 60 натпреварувачи, а само 12-мина од нив се квалификуваа во финалната трка.Текстот продолжува под рекламата …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Мартин Иванов: Очекувам по втор пат да бидеме кадетски ракометни прваци

Martin Ivanov RK Bisinov

Кадетскиот ракометен шампионат во сабота ќе го дознае шампионот за оваа сезона. Maшките кадетски екипи на  Алкалоид, Еурофарм Пелистер, Струга и велешки Бисинов Фруитленд ќе учествуваат на фајнал-фор завршницата која што ќе биде организирана во скопската сала „Автокоманда“.Текстот продолжува под рекламата Ждребката посака екипите на Бисинов Фруитленд и Еурофарм Пелистер …

Прочитај повеќе

Форца Нова и Бабуна во финалето на општинскиот фудбалски Куп

Forca Nova Baskimi

Вчера се одиграа полуфиналните дуели од Куп натпреварувањето на Општинската фудбалска лига Велес. Во финалето ќе играат екипите на Форца Нова и Бабуна.Текстот продолжува под рекламата Екипата на Форца Нова го изненади фаворитот, екипата на Башкими и го совлада со резултат 1:0. Во вториот полуфинален дуел Илинден од Башино село …

Прочитај повеќе

Кадетите на Бисинов Фруитленд победија во баражот и стигна до Ф4

Kadeti Bisinov Fruitlend

Со победа во баражот за Ф4 над екипата на Мулти Есенс со резултат 29:28, кадетската екипа на Бисинов Фруитленд се пласираше на завршниот турнир за ракометен шампион во кадетска конкуренција.Содржината продолжува под рекламата Кадетите на Бисинов Фруитленд претходно завршија на втората позиција на табелата во Група „В“ и обезбеди разигрување …

Прочитај повеќе

Со гол од корнер ЖФК Љуботен го освои фудбалскиот Куп на Македонија во Велес

Zensko finale Kup na MAkedonija Ljuboten Sasa

Велес денес беше центарот на фудбалските збиднувања во женскиот фудбал. На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес се играше финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција помеѓу екипите на ЖФК Љуботен од Тетово и ЖФК Каменица Саса од Македонска Каменица.Текстот продолжува под рекламата Поуспешни беа тетовчанки, откако во втората минута …

Прочитај повеќе

Слога Лажани го надигра Превалец

Sloga Lazani Prevalec

Фудбалерите на Превале го забележаа четвртиот пораз во првенството откако на гостински терен во прилепското село Лажани, загубија од екипата на Слога со резултат 5:3. Текстот продолжува под рекламата Домашниот состав натпреварот го заврши со девет играчи по исклучувањето на Ферис Адемовски и Виктор Стојаноски, но тоа не ги спречи …

Прочитај повеќе