Домашен

Росоман му гостува на Борец, Превалец ќе ја пречека Марена

Prevalec Marena

Утре ќе се одигра третото коло од Третата фудбалска лига – Југ, а велешките екипи, Борец и Превалец ќе ги бијат битките на домашен терен.Содржината продолжува под рекламата Борец ќе проба да се врати на победничките патеки по минатонеделното реми во Лажани. На стадионот „Зорана Паунов“ ќе гостува екипата на …

Прочитај повеќе

Победнички старт за Превалец, Борец се лизна во Лажани

Pitu Guli Prevalec sezona 23-24

Со победа на гостински терен во Крушево против екипата на Питу Гули, фудбалерите на Превалец победнички ја започнаа сезоната во Третата фудбалска лига- Југ. Содржината продолжува под рекламата На тешкиот терен во Крушево гостите од Велес беа подобри и заслужено ги освоија трите бода. Стрелци на головите за Превалец беа …

Прочитај повеќе

Кајакарите Крисијан Лазаров и Ангел Станкоски со златни медали од третиот „Дрински маратон“

Treti drinski maraton

Продолжува успешната сезона на Кристијан Лазаров. Откако стана шампион на Европскиот куп во кајак спуст на дива вода за 2023 година, и државен првак во категоријата К-2 за јуниори 500 метри, тој денес освои нов златен медал на „Дрински маратон“ кој се одржа во Бајина башта, Србија во категоријата јуниори.Содржината …

Прочитај повеќе

Младите ракометари на Борец декласирани од Драчево

Borec Dracevo sezona 23-24

Екипата на Драчево која минатата сезона играше бараж за влез во Супер ракометната лига го декласираше младиот состав на Борец во Велес, со резултат 19:54. Содржината продолжува под рекламата Победникот беше решен уште по првиот дел кога гостите водеа со 16 гола разлика, 25:9, а потоа се беше формалност.Содржината продолжува …

Прочитај повеќе

Борец гостува во Лажани, Превалец во Крушево

Prevalec Pitu Guli 2022

Во Третата фудбалска лига – Југ, денес ќе се одигра второто коло. Сите пет натпревари ќе се одиграат со почеток од 15 часот.Содржината продолжува под рекламата Лидерот на табелата, екипата на Борец, по убедливата победа над Бучин минатата недела, денес на гостински терен во село Лажани ќе ги одмери силите …

Прочитај повеќе

Викендов стартуваат возбудувањата во Првата ракометна лига

Bisinov Frutlend zasiluvanja

Со натпреварите од првото коло, викендов започнува новата сезона од Првата ракометна лига. Во ова натпреварување настапуваат двете велешки екипи Борец и Бисинов Фруитленд.Содржината продолжува под рекламата Екипата на Бисинов Фрутленд влегува засилено во новата сезона, а за таа цел за клубот потпишаа седум ракометари од кои повеќето се велешани. Амбициите …

Прочитај повеќе

Успешен настап на кајакарите од “Гемиџии 903” на меѓународниот натпревар во слалом во Горажде

kajakari-gemidjii-bosna-4

Кајакарите на Кајак Кану Клуб “Гемиџии 903” од Велес викендов учествуваа на меѓународниот натпревар во слалом во Горажде, Босна и Херцеговина, од каде се вратија со вкупно 13 медали.Содржината продолжува под рекламата Златни медали освоија Павел Димовски, во категорија К1 мажи пионери, Данаи Константина Николакопулу во категорија К1 жени пионерки …

Прочитај повеќе

Втора фудбалска лига за жени, Борец стартуваше со реми

ZFK Borec sezona 24

Со натпреварите од првото коло започна годинешното првенство во Втора фудбалска лига за жени каде фудбалерките на Борец оваа година ќе се натпреварува.Содржината продолжува под рекламата Велешанки како домаќин го играше натпреварот на стадионот „Зоран Паунов“ и одигра нерешено со екипата на Победа од Валандово со резултат 2:2.Содржината продолжува под …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Борец ја наполни мрежата на Бучин

Borec Bucin

Започна есенскиот дел од Третата фудбалска лига – Југ. Фудбалерите на Борец го декласираа својот противник, екипата на Бучин, испракајќи го од Велес со девет гола во неговата мрежа. Содржината продолжува под рекламата Гостите во ниту еден момент не можеа да парираат на разиграните млади фудбалери на Борец. Се беше …

Прочитај повеќе

Денес започнува натпреварувањето во Третата фудбалска лига – Југ

Prevalec Ovce Pole

Со натпреварите од првото коло, денеска од 15 часот започнува новата сезона од Третата фудбалска лига – Југ. Во ова натпреварување настапуваат двете велешки екипи Борец и Превалец.Содржината продолжува под рекламата На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес, Борец ќе го пречека составот на Бучин, додека екипата на Превалец е слободна во …

Прочитај повеќе