Домашен

Петар Левков: Посакуваме нова гостинска победа за Кеги Моби

KMF Kegi Mobi

Нови предизвици ги очекува футсал играчите на Кеги Моби. Во рамки на шестото коло од Првата македонска футсал лига, гостуваат во Свети Николе, кај екипата на Овче Поле. Натпреварот ќе се одигра утре со почеток од 18 и 30 часот.Содржината продолжува под рекламата „Овче Поле е млада екипа која неколку …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Џејми Карагер: Дарко Панчев беше најдобар голгетер

Dzemi karager za Darko Pancev

Легендата на англискиот фудбал, Џејми Карагер ги импресионираше сите свои соговорници и стручни коментатори во емисијата на „Си-Би-Ес“ која ги коментира годинашните случувања околу Лигата на шампионите. Пред синоќешниот натпревар меѓу Црвена Звезда и Лајпциг во Белград, анализирајќи ги „црвено-белите“ Карагер воодушеви со познавањата за случувањата во Црвена Звезда во …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Борец и Превалец во трка за првото место во Третата фудбалска лига -Југ

borec-pitu-guli-3

Се заострува борбата за врвот на табелата во Третата фудбалска лига – Југ. По осум одиграни кола тимот од велешката населба Превалец е сеуште непоразена екипа во првенството. На стадионот во Превалец викендов беше совладана екипата на Локомотива од Градско со 3:1 и остана на втората позиција на табелата со …

Прочитај повеќе

Иван Стојчев и Петар Левков со по три гола го решија Осогово

kegi-mobi-osogovo

Кеги Моби на крилата на Иван Стојчев и Петар Левков, кои постигнаа по три гола, ја забележа првата победа на домашен терен и го совладаа тимот на Осогово од Крива Паланка со 6:4.Содржината продолжува под рекламата „Ни требаше оваа победа за да се вратиме во ритам каков што знаеме да …

Прочитај повеќе

(ФОТО) КК Галдијатор со 12 одличја од Државното карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година

gladijator-kadeti-23-godina-4

На Државното првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година кое се одржа одржа во саботата, во Скопје, а е од изборен карактер за состав на репрезентацијата за Европското првенство во Тбилиси, Грузија, од 9 до 11 февруари, КК Галдијатор од Велес освои 12 медали – 3 златни, 3 …

Прочитај повеќе

Слаба трета четвртина, причина за третиот пораз на Борец Баскет

mzt-uni-banka-borec-basket

Кошаркарите на Борец Баскет го доживеаја третиот пораз во Втората кошаркарска лига. На гостувањењето во Скопје, кај екипата на МЗТ Скопје Уни Банка, изгубија со резултат 75:64.Содржината продолжува под рекламата Велешани добро го започнаа натпреварот и по првата четвртина водеа со 23:20. Дури во некои наврати во втората четвртина имаа …

Прочитај повеќе

Борец играше 55 минути со играч помалку, но ги освои бодовите во Кривогаштани

МLadost Krivogastani Borec

Фудбалерите на Борец им се вратија на победите, иако скоро 55 минути играше со играч помалку. Во Кривогаштани Борец го победи Младост со резултат 4:3 и останува во трката за првото место.Содржината продолжува под рекламата Велешани одлично го започнаа натпреварот, и по само 16 минути водеа 3:0 со головите на …

Прочитај повеќе

Превалец гази се пред себе

Prevalec Lokomotiva sezona 23/24

Изабраниците на Димче Маневски и по осум кола останува единствена непоразена екипа во Третата фудбалска лига – Југ. Денес на стадионот во велешката населба Превалец домашниот состав ја совлада екипата на Локомотива од Градско со 3:1.Содржината продолжува под рекламата Стрелци на головите за Превалец беа Ангел Гаштев, Живко Ѓорѓиевски, Бобан …

Прочитај повеќе

Кеги Моби го пречекува Осогово, велешани атакуваат на втората победа во првенството

Kegi Mobi sostav 23/24

По вискоиот пораз минатото коло од екипата на Форца 2015, Кеги Моби денеска од со почеток од 18 и 30 часот, силите ќе ги одмери со Осогово од Крива Паланка во многу важен натпревар за излез од дното на табелата.Содржината продолжува под рекламата Во таборот на велешани владее оптимизам пред …

Прочитај повеќе

Превалец ја пречекува Локомотива, Борец гостува во Кривогаштани

Prevalec Lokomotiva Gradsko

Викендов ќе се одигра осмото коло од Третата фудбалска лига – Југ. Единствената екипа која е непоразена во првенството, составот на Превалец ќе ја пречека екипата на Локомотива од Градско.Содржината продолжува под рекламата Борец по минатонеделниот неочекуван пораз на домашен терен од Големо Коњари, ќе се обиде да се рехабилитира …

Прочитај повеќе