Домашен

Кризата на Борец продолжува, Каменица Саса славеше во Велес

Ништо ново од фудбалерите на Борец. И по 12 одиграни кола велешани немаат освоено бод во првенството и се заковани на дното на табелата. Денес на стадионот „Зорана Паунов“ во Велес тимот од Македонска Каменица го победи Борец со 0:3 Велешани на овој натпревар тргнаа офанзивно, но никако не можеа …

Прочитај повеќе

Кеги Моби и Јувентус Серава ги поделија бодовите

Juventus Serava Kegi Mobi

Фудбалерите на Кеги Моби се вратија со бод од гостувањето во Скопје кај екипата на Јувентус Серава. Во меч со 12 погодоци двете екипи го поделиа пленот и одиграа 6:6. За велешани стрелаа Иван Стојчев и Костадин Петров по два пати, додека стрелци на еден погодек беа Кирил Ивановски и …

Прочитај повеќе

Каменица Саса гостува во Велес, шанса за освојување на првите бодови за Борец

Borec Sloga Vinica avgust

Дали конечно фудбалерите на Борец ќе ги освојат првите бодови во Втората фудбалска лига? По минатонеделниот несреќен пораз во Скопје од екипата на Локомотива, шанса за освојување на првите бодови имаат денес, кога Во 12. коло од Втората фудбалска лига на Македонија, ФК Каменица Саса се среќава со ФК Борец …

Прочитај повеќе

Висок триумф на Тиверија над Борец

ZFK TIVERIJA

Фудбалерките на Борец рушат негативни рекорди. Во рамки на осмото коло од Првата женска фудбалска лига, во Струмица беа високо поразени од составот на Тиверија со високи 14:0. Димовска и Јанко псотигна хет трик, по два гола постигнаа Николовска и Велкова додека стрелци на еден гол беа Бошеска, Јакобс, Ѓорѓиева, …

Прочитај повеќе

Кирил Ивановски: Ќе се потрудиме да го задржиме ритамот на победи и против Јувентус Серава

Juventus Serava Kegi Mobi

Викендов на програмата е седмото коло од Првата футсал лига на Македонија. Екипата на Кеги Моби гостува во Скопје, каде во салата во Чаир ќе силите ќе ги одмери со домаќинот Јувентус Серава. „Второ од трите гостувања оваа сезона во скопски Чаир за нашиот тим но може да се каже …

Прочитај повеќе

Велешанецот Виктор Гигов и на 43 години брани во топ форма, му донесе на ПАОК бод против АЕК

Viktor Gigov

Велешанецот Виктор Гигов и на 43 години блеска на голот на грчки ПАОК. Тој беше најзаслужен за ремито со лидерот на грчкиот ракометен шампионат. Тој бранеше одлично во текот на целиот натпревар зицери, пенали, удари од 9 метри. Го одбрани и последниот напад при водство на АЕК 23:24 со кој …

Прочитај повеќе

Комисијата одлучи: Службена победа за Шкендија и суспензија на стадионот на скопски Шкупи

Policija na natprevarot Skupi-Skendija

На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот на Македонија, Комисијата за натпреварување на ФФМ донесе одлука тимот на ФК Шкендија, службено со 3:0 да го добие натпреварот со ФК Шкупи. Теренот на ФК Шкупи, стадионот во Чаир, се суспендира за …

Прочитај повеќе

Бисинов освои бод во Кичево, Борец декласиран и од Голден Арт 2

Borec Golden art 2

Велешкиот ракометен прволигаш екипата на Бисинов успеа да го освои првиот бод во прволигашката конкуренција. Тие одигра реми на гостувањето кај Кичево 28:28. Најефикасни во составот на Бисинов на овој натпревар беа Мартин Иванов со осум и Александар Ристовски со шест погодоци, Вториот ракометен прволигаш од Велес, екипата на Борец …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дожд од голови во Штип, Кеги Моби го совлада Карадаку

Kegi Mobi Karadaku

Кеги Моби со 9:4 го доби дуелот со Карадаку во натпреварот од 6 коло од Првата футсал лига на Македонија, кој се играше во Штип. За домашниот тим Ѓуров постигна четири погодоци, Левков, Адиловиќ, Ивановски и Николовски по еден гол, додека автогол постигна Шукрија. Содржината продолжува под рекламата Кај гостите …

Прочитај повеќе

Ратко Јовановски правеше чуда на голот, Превалец го совлада Росоман

Prevalec Rosoman

Превалец без проблем го доби дуелот од 10 коло од Треата фудбалска лига Југ против Росоман со резултат 2:0, полувреме 1:0 и стигна до нова победа на домашен терен. По 10 одиграни кола екипата на Превалец се наоѓа на четвртата позиција на табелата со освоени 22 бода. Стефче Илиевски во …

Прочитај повеќе