Домашен

Македонија У17 ремизираше против Малта, Етоски единствен стрелец

Etoski i Kamenco

Репрезентацијата на Македонија до 17 години разочараа со резултатите на квалификацискиот турнир, одржан во Сентинари во Та’Али на Малта. По двата порази од Словачка и Шпанија, денес ремизираа со домаќинот Малта 1:1 и со тоа го освои и последното место во квалификационата група.Содржината продолжува под рекламата Единствениот гол за македонската селекција …

Прочитај повеќе

Борец Баскет со пресврт во вториот дел му го нанесе првиот пораз на Партизан Водно Санс

Borec Basket Vodno sans

Кошаркарите на Борец Баскет му го нанесоа првиот пораз на Партизан Водно Санс. Вчера во салата „Гемиџии“ во Велес, велешани беа подобри од скопскиот тим со резултат 85:76Содржината продолжува под рекламата Велешани дојдоа до победат со пресврт во вториот дел од натпреварот. Гостите од Скопје имаа подобра игра и двоцифрена …

Прочитај повеќе

Превалец ја наполни мрежата на Ултрас, останува единствена екипа без пораз во првенството

Ultras Prevalec

Превалец останува единствена екипа во Третата лига – Југ без пораз. На гостувањето во Прилеп тие ја совладаа екипата на Ултрас со високи 7:2.Содржината продолжува под рекламата Кристијан Маневски постигна хет-трик, а погодија уште Љупче Стефановски, Димче Ставревски, Бобан Дукадиновски и Давид Спиридонов. За домашните стрелци беа Христијан Баракоски, Мартин …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Големо Коњари го изненади Борец

Borec Golemo Konjari

Фудбалерите на Борец во бледа игра го доживеаја првиот пораз во првенството од Големо Коњари со резултат 1:3, во рамки на 7 коло на Третата фудбалска лига – Југ. Содржината продолжува под рекламата Гостите дојдоа во водство преку Ерџан Ибраимоски во 30 минута, по големата грешка на домашниот голман Димитриевски. Зголеми  Мустафа Селманоски …

Прочитај повеќе

Велешанецот Тодорче Ѓоргиев искачи врв на Хималаите висок 6189 метри

Велешкиот планинар и алпинист Тодорче Ѓоргиев вчера (28 октомври) во 9 чaсот по локално време го искачи врвот Ајланд Пик (6,165 m) на Хималаите во Непал како дел од македонската експедиција, а искачувањето започна точно на полноќ. По вкупно 20 часа одење, сега тимот е на заслужен одмор во базниот …

Прочитај повеќе

Борец Баскет го пречекува досега непоразениот тим на Партизан Водно Санс

Во кошаркарската Втора лига се играат натпреварите од четвртото коло. Кошаркарите на Борец Баскет ќе имаат тешка задача да дојде до втората сезонска победа.Содржината продолжува под рекламата Во салата „Гемиџии“ во Велес, со почеток од 18 часот, гостува досега непоразената екипа во првенството, составот на Партизан Водно Санс. Се еочекува …

Прочитај повеќе

Tале Трајков: Да ја продолжиме убавата низа, сакаме триумф над Големо Коњари

tale-trajkov-borec

Борец и Големо Коњари денеска со почеток од 13 часот, ќе го одигра дербито на Третата фудбалска лига – Југ. Велешани се неприкосновени на домашен терен и имаат три победи, па очекуваат успешната низа да продолжи и на денешниот дуел.Содржината продолжува под рекламата Повратникот во тимот, Тале Трајков, вели дека …

Прочитај повеќе

Тежок пораз на Кеги Моби на гостувањето кај Форца 2015

KMF FORZA KMF KEGI MOBI

Кеги Моби доживеа вистинска катастрофа на гостувањето во Слупчане. Кандидатот за титула во овогодинешно футсал првенство, екипата на КМФ Форца 2015, го декласираше Кеги Моби со резултат 23:2.Содржината продолжува под рекламата Свое гол шоу имаше Зоран Левевски, кој постигна дури девет погодоци за домашниот тим. Драган Петровиќ постигна пет, Талант …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) КМФ Проект како домаќин во Велес го торпедираше КМФ Кратово

KMF Proekt Josifovo KMF Kratovo

Вчера во Велес се одигра и натпревар од Втората македонска футсла лига. Во рамки на третото коло, екипата на КМФ Проект беше домаќин во спортската сала „Гемиџии“на екипата на КМФ Кратово. Содржината продолжува под рекламата Екипата од Јосифово го декласираше тимот на КМФ Кратово со 13:1. Николче Стојановски постигна хет-трик, …

Прочитај повеќе

Десет полицајци повредени при рација во затворот Идризово, повредени и 10-тина затвореници

Pretres Idrizovo

Десет полицајци се повредени во судир со група затвореници при претрес во  полуотвореното одделение во Казнено поправната установа Идризово. Во судирот со полицијата со повреди се здобиле и дел од затворениците.Содржината продолжува под рекламата Како што соопшти МВР, при преземањето службените дејствија, се собрала поголема група затвореници која пружила активен …

Прочитај повеќе