Домашен

Кадетите на Бисинов Фруитленд победија во баражот и стигна до Ф4

Kadeti Bisinov Fruitlend

Со победа во баражот за Ф4 над екипата на Мулти Есенс со резултат 29:28, кадетската екипа на Бисинов Фруитленд се пласираше на завршниот турнир за ракометен шампион во кадетска конкуренција.Содржината продолжува под рекламата Кадетите на Бисинов Фруитленд претходно завршија на втората позиција на табелата во Група „В“ и обезбеди разигрување …

Прочитај повеќе

Со гол од корнер ЖФК Љуботен го освои фудбалскиот Куп на Македонија во Велес

Zensko finale Kup na MAkedonija Ljuboten Sasa

Велес денес беше центарот на фудбалските збиднувања во женскиот фудбал. На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес се играше финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција помеѓу екипите на ЖФК Љуботен од Тетово и ЖФК Каменица Саса од Македонска Каменица.Текстот продолжува под рекламата Поуспешни беа тетовчанки, откако во втората минута …

Прочитај повеќе

Слога Лажани го надигра Превалец

Sloga Lazani Prevalec

Фудбалерите на Превале го забележаа четвртиот пораз во првенството откако на гостински терен во прилепското село Лажани, загубија од екипата на Слога со резултат 5:3. Текстот продолжува под рекламата Домашниот состав натпреварот го заврши со девет играчи по исклучувањето на Ферис Адемовски и Виктор Стојаноски, но тоа не ги спречи …

Прочитај повеќе

Башкими шампион на Општинската фудбалска лига Велес

Baskimi Jabolciste

Со победата над екипата на Бабуна од 5:1, на гостински терен, екипата на Башкими и математички го обезбеди првото место во Општинската фудбалска лига – Велес. За одбележување е големиот број на регистрирани натпревари со службен резултат од 3:0.Текстот продолжува под рекламата На останатите натпревари Топлка загуби на домашен терен …

Прочитај повеќе

Претстои борба за Куп пехарот во Општинската фудбалска лига Велес

Во текот на неделата се одиграа четвртфиналните натпревари од Куп натпреварувањето на Општинската фудбалска лига Велес. Екипите на Бабуна, Форца Нова, Башкими и Илинден од Башино село обезбедија полуфинале.Текстот продолжува под рекламата ФК Горски – ФК Форца Нова 1:2, ФК Башкими – ФК Мартолци 3:0 (СЛУЖБЕНО), ФК Младост – ФК …

Прочитај повеќе

Костадиновски и Стојанов донесоа нова победа за Борец

Borec Ultras

Фудбалерите на Борец со победа од 3:1, полувреме 3:0 на гостувањето во Прилеп кај екипата на Ултрас го потврдија првото место и обезбедениот пласман во баражот за Втората фудбалска лига.Текстот продолжува под рекламата Костадиновски го отвори резултатот уште во првата минута. Стојанов зголеми на 2:0 во 15 минута, а со …

Прочитај повеќе

(ФОТО) Бисинов Фруитленд со нова победа, Велес доби ракометен суперлигаш

bisinov-dracevo-10

По пет години пауза велешани од наесен ќе гледаат ракомет од најквалитетната лига. Бисинов Фруитленд со победата над Драчево со резултат 41:35 и математички обезбеди пласман во ракометната елита. Велешани уште од старот на натпреварот поведоа и тоа водство не го испуштија до крај. На полувреме се замина со предност …

Прочитај повеќе

Бисинов на прагот до историја, уште еден триумф до Супер ракометната лига

gjorce-petrov-bisinov

Тимот на Бисинов Фруитленд се наоѓа на добар пат да обезбеди директен пласман во суперлигашката конкуренција. По победата над Македонија Ѓорче Петров вчера со резултат 42:30, велешани се на еден чекор до влез во Супер ракометната лига. Домашниот состав парираше само на почетокот од натпреварот и се играше егал до …

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бурхан Исмети постигна гол од центар, Башкими убедлив против Форца Нова

Baskimi Jabolciste

Уште една висока победа забележа лидерот на табелата во Општинската фудбалска лига – Велес, екипата на Башкими од Јаболчиште. Викендов повторно беше убедлив и го совлада составот на Форца Нова на домашен терен. За издвојување е исклучувањето од лигата на екипата на Согле, која во последните три натпревари не се …

Прочитај повеќе

Превалец го совлада Бучин и се искачи на втората позиција

Prevalec Bucin

Фудбалерите на Превалец забележаа нова победа во Третата Фудбалска лига- Југ. Совладан е последнопласираниот тим на табелата екипата на Бучин со резултат 5:1, полувреме 1:0. Стрелци на головите за домашниот состав беа Дукадиновски Бобан, Гаштев Ангел, Секуловски Давид, Крстев Ристе и Кочов Саше. За гостите од крушевското село Бучин стрелаше …

Прочитај повеќе