Занимливости

ДЕВОЈЧЕ (9) МУ ГО СПАСИЛО ЖИВОТОТ НА БЕБЕ КОЕ СЕ ДАВЕЛО! Забележало потонато дете додека мајката не знаела што се случува! (ВИДЕО)

bazen_davenik

Снимката од базенот на еден хотел во Мичиген може во најмала рака да се каже дека е ужасна, без разлика што на крајот се добро се завршило. Двегодишно дете се нашло во базенот помеѓу десетина луѓе, но никој од нив не забележал кога тоа почнало да се дави и се …

Прочитај повеќе

АВТОМОБИЛОТ ГОРИ, А ВО НЕГО ЗАРОБЕН ЧОВЕК! 20 луѓе ја снимаа ужасната трагедија, само еден од нив ИЗЛЕЗЕ ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

avtomobil gori

Американецот Џим Ангуло ненадејно стана херој кога неодамна спаси возач од запален камионет. Овој храбар човек од Мајами тргнал на работа, кога во еден момент налетал на сообраќајна несреќа во која две возила се судриле и се запалиле. – „Погледнав лево, па десно и видов 20 луѓе како со своите …

Прочитај повеќе

КАКО ДА СТИГНА СУДНИОТ ДЕН! Почна да дува ветер, огромно дрво падна на куќата, во миг исечзна сè! (ВИДЕО)

nevreme

Северна Каролина и нејзините жители  во текот на лето и зима се соочуваат со тешки временски услови како што се урагани, тропски невремиња, обилни дождови и поплави. Деструктивните урагани кои ја погодија Северна Каролина се ураганот Фран, ураганот Фиренца, ураганот Флојд, ураганот Хуго и ураганот Хазел, кој бил најјак ураган …

Прочитај повеќе

ОВИЕ ЛУЃЕ ЗА ВЛАКНО ЈА ИЗБЕГНАЛЕ СМРТТА! Милиони луѓе гледаат и не веруваат како е ова можно (ВИДЕО)

srekja

Е ова се вика „да се има среќа“! Изреката „Во погрешно време на погрешно место“ за овие луѓе не важи, бидејќи да биле само некој сантиметар поблиску – немало повеќе да ги има! Погледнете ја компилацијата од неверојатни снимки на луѓе кои преживеале стравотни несреќи, а притоа да не им …

Прочитај повеќе

ИЗЛЕТА ОД ЖИЧАРНИЦА, ЖИВОТОТ МУ ВИСЕШЕ НА КОНЕЦ! Одлучени тинејџери спасија момче со генијален потег! (ВИДЕО)

kids heroes

Осумгодишно момче кое се возело, а потоа и излетало од жичарница во канадскиот скијачки центар Гроус, треба да им се заблагодари на група тинејџери што и понатаму е живо и здраво. Во текот на возењето тоа се лизнало од седиштето на седешницата, во моментот кога таа била шест метри над …

Прочитај повеќе