Реклама

Како време не очекува

soncevo, dozd

Времето ќе биде променливо облачно и потопло со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира УХМР.

Zito akcija 640x289px

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 21 степен.

Agria

До петок следува период на стабилно и потопло време, со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Врнежи од дожд се очекуваат во сабота.

Moжеби ќе ве интересира:

https://batali.net/24487/visok-poraz-na-kosharkarite-na-borecz-basket/