(ВИДЕО) Охрид со пресврт во вториот дел го совлада Борец

Нов пораз на фудбалерите на Борец. На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес тие беа поразени од екипата на Охрид со резултат 1:2, и останаа заковани на дното на второлигашката конкуренција без ниту еден освоен бод.

Zito akcija 640x289px

Гостите од Охрид дојдоа на овој натпревар да ги освојат трите бода, ја имаа иницијативата и шансите, но први поведоа домашните. По една нафрлена топка во шеснаестникот на Охрид, Чичевски биеше со глава и го отвори резултатот во 45 минута.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во вториот дел гостите притиснаа па како резултат на тоа Кристијан Костовски во 55 минута го израмни резултатот. Борец долго време одолеваша на нападите на гостите, се до 85 минута кога Мартин Нически го донесе пресвртот за охриѓани.

Малубројната публика остана разочарана од играта на Борец кој во следното коло гостува во Радовиш кај екипата на Детонит Плачковица.