Реклама

Временска прогноза

Veles noemvri 2022 malo movce soncevo

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 23 до 28 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.

Banner за на веб Трансфер на вработени 640x289
Agria

Можеби ќе ве интересира: