(ВИДЕО) Превалец ремизираше со Марена

Фудбалерите на Превалец не успеаја да ја продолжат победничката серија. На домашен терен на стадионот во Превалец тие одиграа нерешено со екипата на Марена 1:1, полувреме 0:0.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Иако домашниот состав имаше неколку стоотстотни шанси за гол, успеаја да реализираат само една. Пеце Стојанов го отвори резултатот во 57 минута за водство на домаќините, додека Дарко Нацев израмни во 70 минута.

Agria

На останатите натпревари Борец го совлада Росоман со 4:0, Питу Гули загуби кај Големо Коњари со 1:0, во прилепското дерби гостите ги однесоа трите бода за Лажани совладувајќи го составота на Ултрас со 1:4. Натпреварот во Градско не го дочека својот крај, откако гостите Бучин допатуваа со само осум фудбалери. До 40 минута резултатот гласеше 5:0, а гостите поради повреда останаа со само шест фудбалери во поле.

По ова коло Борец е на врвот на табелата, Превалец е шестопласиран со четири освоени бода. Во следното коло Превалец е повторно домаќин, овој пат на Големо Коњари.