(ВИДЕО) Големо Коњари го изненади Борец

Фудбалерите на Борец во бледа игра го доживеаја првиот пораз во првенството од Големо Коњари со резултат 1:3, во рамки на 7 коло на Третата фудбалска лига – Југ.

Гостите дојдоа во водство преку Ерџан Ибраимоски во 30 минута, по големата грешка на домашниот голман Димитриевски. Зголеми  Мустафа Селманоски во 45 минута по еден брз соло пробив. Веќе во 55. минута Николче Касниоски од пенал зголеми на 3:0 за Големо Коњари, а единствениот гол за Борец е автогол на Борче Макешоски во 74. минута.

По седум одиграни кола Борец падна четвртата позиција и заостанува четри бода зад лидерот Големо Коњари. Во следното коло Борец гостува во Кривогаштани на екипата на Младост која се наоѓа на шестата позиција со 10 освоени бода.