Реклама

Кеги Моби ги освои бодовите во Свети Николе

Кеги Моби врза две победи во Првата футсал лига на Македонија, совладувајќи го составот на Овче Поле на гостински терен во Свети Николе со резултат 6:4.

Содржината продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

Петар Левков ја продолжи голгетерската серија постигнувајќи четири гола, по еден погодок постигнаа Христијан Ристовски и Иван Стојчев.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

„Се вративме со полн плен во Велес и од овоа гостување кај комшиите во Св. Николе. Млада екипа која доста не измори со трчање, но нашето искуство беше пресудно“ изјави стрелецот на четири гола за Кеги Моби, Петар Левков.

Во следното коло Кеги Моби ќе го пречека составот на Шкупи, кој е еден од аспирантите за освојување на шампионската титула.

Можеби ќе ве интересира: