Реклама

Приведен 21-годишен велешанец

SVR Veles policija

На 01.12.2023 во 12.10 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода И.В.(21) од Велес.

batali.net 640x289px banner

Тој се сомничи дека од објект на правно лице одзел повеќе предмети. Одземеното било пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот.

Agria

За настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Можеби ќе ве интересира: